Základní škola a Mateřská škola Deštná, Letovice Aktuality a základní škola Postřehy žáků z výukového programu „Přílet ptáků“

Postřehy žáků z výukového programu „Přílet ptáků“


Včera proběhl v naší škole výukový program „Přílet ptáků“. Začal v 10 hodin a skončil v 11 hodin. Přijela paní z Letokruhu, která nám říkala zajímavosti o přilétavých ptácích. Nejdřív nám povídala a pak nám dala pracovní listy. Míša T.

Bylo to o ptácích, co dělají, čím se živí, kde žijí. Z čeho si staví hnízdo, jak vypadají, co konzumují atd. Hráli jsme hry a bylo to zajímavé. Vojta T.

Paní nám ukazovala ptáky v životní velikosti. Kosa, vrabce, vlhu, čápa, sýkoru, rorýse, vlaštovku a kukačku. Kde žijí, čím se živí, jaké si staví hnízdo. Jaké mají zbarvení těla, jak jsou velcí. Malé děti tam hrály hry. Jakub T.

Mně se to líbilo. Přijela k nám paní a povídali jsme si o ptácích: kukačka, čáp, vlha, rorýs, vlaštovka, sýkora, vrabec, kos. Viděli jsme na obrázku jejich hnízda. Aneta F.

Dozvěděl jsem se, že čáp si staví hnízdo ze sena, větví, vlaštovka si staví hnízdo ze svých slin a kukačka je vzácná a kuká jen sameček. František H.