Základní škola a Mateřská škola Deštná, Letovice Aktuality a základní škola Sulíkovská veverka – sportovní olympiáda málotřídních škol

Sulíkovská veverka – sportovní olympiáda málotřídních škol


Ve středu 25.6. 2014 jsme se už v 6 hodin ráno rozjeli z Deštné do Letovic a odsud do Sulíkova, kde na nás čekali tamější žáci a učitelky s připravenými soutěžními disciplínami. Bohužel při zahájení začalo silně pršet, ale to byla jediná vada na tomto dnu. Mimochodem bychom si nemohli vyzkoušet pláštěnky. Paní učitelky a jejich pomocníci rychle přeložili soutěžení do tříd. Družstva i jednotlivci ze základní školy z Nýrova, Křetína, Ozdravovny Křetína, z Deštné a ze Sulíkova soutěžili jak nejlépe uměli. Krásnou tečkou celého dne byly opečené klobásy s limonádou a vtipné ceny, které si každý odnesl. První tři místa byla ohodnocena medailemi a diplomy. Mladší žáci – Martin Kobylka, Jakub Tyralík, Vojta Tyralík, Markétka Kaderková, Tomáš Bilan získali ve své kategorii 1. místo. Starší žáci – Tomáš Royt, Jana Chladilová, Gabriela Ochranová, Nell Mareschová, Vojta Hrabal získali naopak poslední 5. místo.

Naše škola se celkově umístila na 2. místě. Děkujeme paní ředitelce R. Dočekalové a paní učitelce V. Báčové za výborný soutěžní den.