Základní škola a Mateřská škola Deštná, Letovice Aktuality Baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků (ZUŠ Letovice)

Baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků (ZUŠ Letovice)


V radostném očekávání děti netrpělivě hleděly na hodiny a vyčkávaly příjezd autobusu. Těšily se na baletní představení. Z oken autobusu pozorně sledovaly jinovatkou obalené a sluncem ozářené větve stromů a vyhlížely Letovice.

Do předsálí MKS Letovice vstoupila na druhé představení naše škola jako první. Děti z MŠ i ZŠ se rychle usadily do prvních čtyř řad a očekávaly začátek pohádky. Oči jim jen zářily, moc se těšily. V zákulisí bylo rušno a někteří herci nakukovali přes oponu do sálu, což děti okamžitě zaregistrovaly. To jen zvýšilo jejich zvědavost a byly jako na trní. S příchodem ostatních MŠ a ZŠ v sále rostlo napětí a také se zvyšovala hlučnost. Čekání se zdálo být nekonečné.

Náhle se začalo stmívat, až nakonec světla zhasla úplně. Opona se rozhrnula a na pódium vtančily první baletky v přenádherných lehoučkých sukýnkách, které při pohybu krásně vlály. Děti jen zatajily dech a očekávaly, co se bude dít. Velmi dobře známou hudbu z disneyovské pohádky doprovázenou mluveným slovem střídaly velmi citlivě vkomponované melodie klasických skladatelů. Sněhurka byla milována nejen svými poddanými, ale i spoustou živých tvorů, které kolem ní pobíhaly v propracovaných kostýmech. Ptáčci kolem Sněhurky poletovali a vesele si prozpěvovali a peříčka se jen čepýřila. Následoval veselý rej veverek a zajíčků, který se honil po lese. Veverky měly rozrušením rozježené ocásky, kterými pohybovaly ze strany na stranu, zajíčci byli neposední a ušima jen vesele stříhaly. Neuvěřitelné kostýmy, vynikající choreografie a především strhující výkony tanečníků všech věkových kategorií byly úchvatné a vtahovaly do děje po celou dobu nejen dětské účastníky. V dětských očích byl vidět úžas a nadšení! Ani nejmladší návštěvníci neměli problémy vydržet od začátku do konce. Některé děti děj tak prožívaly, že ani nemohly na židlích sedět. Kdybychom některé děti nezadržely, určitě by se přidaly k pochodujícím trpaslíkům. Za zvuků dramatické hudby si někteří i zakrývali oči a báli se o Sněhurku a volali: “Nejez to jabko!“ Velmi si oddychli, když princ Sněhurku zachránil. V obličejích se jim zračila úleva.

ZŠ a MŠ Deštná moc děkuje ZUŠ Letovice za pozvání na baletní představení Sněhurka, které děti fascinovalo a po celou dobu vtahovalo do děje přirozeným projevem účinkujících. Velmi rádi bychom uvítali do budoucna podobnou pozvánku na umělecký zážitek talentovaných dětí pod vedením nadšených a trpělivých učitelů ZUŠ Letovice.

Komentáře dětí:

J.V.: Baletní představení bylo super. Divil jsem se, že se tam dostala Monika. Líbili se mi trpaslíci. Sněhurka byla úžasná. Autobus byl skvělý a jmenoval se Český národní Expres. Dávám tomu plný počet hvězdiček.

M.M.: Moc se mi líbili trpaslíci a zvířátka. Ježci byli velmi legrační. Jedinečné bylo zrcadlo. Zaujaly mě také vousy. Překvapil mě výkon Moniky.

M.H.: Nejvíc se mi líbila Sněhurka a trpaslíci. Skvělá byla také hudba a do toho mluvené slovo. Kostýmy byly moc hezky udělané. Byla to ta nejhezčí Sněhurka, co jsem kdy viděla.

K.CH.: Měli to moc pěkně zatančené. Bylo zajímavé, jak tančili na špičkách. Také se mi líbil autobus, kterým jsme jeli na představení. Legrační byli trpaslíci.

M.B.: Některé postavy se mi moc líbili. Nejlepší ze všeho byli trpaslíci. Jejich kostýmy byli skvělé a zároveň vtipné. Trochu mi vadilo, že hudba byla moc hlasitá.

A.B.: Nejvíce mě překvapilo, že tam hrála Natálka T. Velmi mě zaujaly baletní piškoty. Naprosto mě uchvátily fialové a růžové sukně. Netušila jsem, že tam bude vystupovat i Monička a Amálka. Jen ta hudba byla moc hlasitá. Ty kostýmy bych chtěla mít doma!

G.B.: Mně se to strašně líbilo! I cesta autobusem byla příjemná. Tanečníci měli krásné kostýmy. Některé části byly také legrační. Klidně bych se na to podívala ještě jednou.

V.T.: Nejvíce se mi líbila ta zvířátka. Pak mě také bavila jízda autobusem.

T.V.: Mně se strašně líbili trpaslíci a ta část, kde zabili tu zlou čarodějnici.

M.L.: Nejlepší byli trpaslíci. Z trpaslíků byl nejlegračnější Šmudla a jeho dlouhé

magbo system