Základní škola a Mateřská škola Deštná, Letovice Aktuality Výprava po vodě kousek do pravěku a kousek zpátky.

Výprava po vodě kousek do pravěku a kousek zpátky.


Když jsme přijeli do Boskovic, tak nás přivítal pán, který nás poučil o tom, aby když půjdeme k rybníčku, tak musíme být potichu, protože tam žije hodně živočichů. Potom jsme se šli podívat na zvířata v teráriích a akváriích. Jako třeba na užovku, agamu nebo na ryby. Viděli jsme nové technologie 3Dtiskárny a také starý a jednoduchý Stirlingův motor. Rozdělili nás do dvou skupin. Kapitání vytvářeli loďky a paleontologové pozorovali hmyz, ryby a žáby kolem rybníka a také se dívali mikroskopem na části těla much a vos např. na křídla a nohy. Po hodině jsme se vystřídali. A jak se obě skupiny vyměnily a dodělaly lodě a výzkumy, tak jsme všichni jeli zpět do školy. J.N. – žák 4. ročníku