Poděkování hasičskému sboru


20. června se díky ochotnému tatínkovi, který je hasič z povolání, uskutečnila akce s profesionálními hasiči z Blanska. Děti z MŠ i ZŠ mohly zhlédnout názorné ukázky práce hasičů. Při poutavém povídání hasičů byly dětem kladeny otázky a za správné odpovědi dostávaly různá pexesa a vystříhovánky s hasičskou tématikou. Děti si také mohly vyzkoušet různé pomůcky hasičů – helmy, nosítka a dokonce si vyzkoušely stříkání z hadice. Na závěr si prohlédly hasičské zásahové auto zvenku i zevnitř. Tyto akce jsou pro děti velmi poučné, dozví se více o práci hasičů, jak je náročná, důležitá a velmi záslužná. Proto velmi děkujeme hasičům z hasičského sboru v Blansku i všem, kteří se na akcích podobného typu podíleli již dříve. Ve fotogalerii se můžete podívat na fotografie z akce a přečíst si názory dětí na tuto akci.