Drakiáda 2020


Jaká byla letošní Drakiáda?

Přečtěte si následující řádky a posuďte sami:

Počasí se nejprve tvářilo všelijak. Ale sluníčko odpoledne vyhrálo. Dokonce foukal vítr! Takže se snad všichni draci vznesli do vzduchu. Na obloze byli vidět nejrůznější obrázkoví dráčci. Dokonce se opět objevil i drak ne kupovaný – vyrobený! A jeden drak nedrak. Byla to taková děravá krabice. I tomuto drakovi nedrakovi foukl dobrý vítr a vznesl se do vzduchu.

Účast byla také hojná. Na kopečku nad zastávkou bylo poměrně hodně dětiček s rodiči. Také přišli někteří zdatní prarodiče! Zřejmě i kvůli tomu, že venku létali draci a ne koronavirus. Však to také byla asi jedna z mála akcí, které v letošním školním roce můžeme podniknout. Možná i proto byla nálada příjemná, že se můžeme potkat, popovídat a společně strávit pěkné odpoledne. Odměnou pak byl pro vyhládlá bříška oplatek a na památku medaile.

Navíc nám pan ředitel Poláček z letovického Ledeka zajistil posečení louky, aby se nám lépe pohybovalo – běhalo, chodilo, stálo, sedělo. Za to mu patří náš dík.

Opékání párků s čajem jsme letos museli vynechat. Ale snad příští rok se situace zklidní a opět roztopíme ohýnek na tuto ne moc zdravou dobrotu.

Nyní už víte, jaká byla letošní Drakiáda. A než se rok s rokem sejde, bude další, a třeba se tam všichni opět potkáme. A společně s dětmi si užijeme podzimní odpoledne. Proto vám přejeme pevné zdraví a příští podzim naviděnou na Kojetině!

magbo system