Akce během února 2016 očima našich žáků


Beseda – Prevence užívání alkoholu.

Povídali jsme si o alkoholu. Psali jsme na tabuli co patří k alkoholu. Točili jsme se a chodili po okraji koberce. Dívali jsme se, jak vidí opilci. Dělali jsme příběhy. Mluvili jsme o sobě. Říkali jsme si, co všechno je droga a co alkohol postihuje. Vojta Hrabal, 5. ročník.

Játra ztvrdla, zhoršuje se zrak, rovnováha je narušená. František Hrabal, 1. ročník.

Zvířata vypila koktejl a točila se jim hlava – bylo to pivo. Vojta Sakala, 1. ročník.

Zvířátka si myslela, že je to koktejl nebo čaj a omylem to vypila, jen sova věděla, ale ostatní zvířata jí nevěřila, tak se také napila. Jezevec rozbořil mraveniště. Z toho plyne, že nemáme pít alkohol. Jonatan, 1. ročník.

 

Boskovice – kino film o přírodě Aldabra

Dnes jsme byli se školou v Boskovicích v kině. Promítali nám přírodovědný film. Bylo to o ostrově uprostřed oceánu. Na ostrově žila různá exotická zvířata a ptáci, například krabi, bahňáci, želvy. V moři okolo ostrova plavali vodní želvy, různé ryby a i žraloci. Na ostrově žila želva, která vážila 250 kg. Na ostrově se nacházely zvláštní stromy. Jejich kořeny se dokázaly při příivu a odlivu zbavit soli. Ptáci, kteří seděli na stromech, se při přílivu krmili naplavenými rybami. Ostrov byl zaplaven vodou. Želva se dala do plavání, aby našla další ostrov. Martin Kobylka, 4. ročník.

Hodně se mi líbily želvy suchozemské i vodní. Zajímavý byl ten příliv a odliv. Hodně se mi líbilly ty roztomilé želvičky a ryby. Líbili se mi i žraloci, ptáci a krabi. Film se mi líbil. Michalka Táborská, 4. ročník.

Moc se mi líbily ty korály. A ty malé želvy a ta obrovská želva. A ty barevný ryby. A jak lovily ty ryby další ryby. A ty potopené lodě. Bylo to dobrý. Tomáš Kraut, 4. ročník.

Líbil se mi ostrov. A moc se mi líbili ryby, krabi, suchozemské a vodní želvy a mláďata vodních želv. A byly hezký medúzy. A byli hezcí i ptáčci. Ivanka Slezáková, 4. ročník.

Film se mi moc líbil. Nejvíc se mi líbili želvy, ryby a krabi. Líbilo se mi, že byl film 3D. Bylo vtipné, jak ryba snědla tu mušli. Bylo to zajímavé a někdy vtipné. Ostrov byl hezký. Aneta Franková, 4. ročník.

Líbily se mi malinké želvy a velké želvy. Ze začátku to bylo dobré, protože když jsme měli ty brýle, tak to bylo strašně blízko. Hodně se mi také líbil Vesmír. A bylo dobré, že jsme měli svůj autobus. Ale bylo špatné, že pršelo. Líbilo se mi, jak ten pták pořád otravoval. V autobuse byly pohodlné sedačky. Markéta Kaderková, 4. ročník.